Budapešť - vánoční trhy 18.12.21

10.11.2021

Trhy na Vörosmártyho náměstí patří k největším v Evropě. Vyhlídky na večerní Budapest jsou nezapomenutelné.

V sobotu, 18. 12. 21.

Zájezd organizuje CK VOMA Třebíč s využitím naší dopravy, přihlašujte se na stránce CK zde:

Budapest CK Voma, nebo tel. 568 821 115, nebo Jan Uchytil 603 992 971

Cena dopravy vč. připojištění a průvodce: 940 Kč

Do 18 let: 850 Kč

Program, info:

  • Odjezd z Jihlavy od Billy v 4.00 hod., z Velkého Meziříčí v 4.30 hod., z Rudíkova 4:45 hod, z Třebíče od CK Voma v 5.00 hodin, z Náměště v 5.15 hodin. Z Brna (BP OMV - Ikea) v 6.15hodin - příjezd do Budapešti dopoledne.

    Vánoční trhy v Budapešti patří k nejoblíbenějším v Evropě!

    Program je také zaměřen na prohlídku historických památek metropole na Dunaji s našim průvodcem navštívíme Náměstí Hrdinů a poté se přesuneme do centra města ke katedrále sv. Štěpána (možnost návštěvy interiérů za vstupné). V okolí katedrály si užijeme první vánoční trh na naší cestě. Odtud přejedeme na vánoční trhy na Vörösmártyho náměstí - trhy se pyšní ručně vyřezávaným betlémem a ''hlavním vánočním stromem Maďarska''. Ochutnáme maďarské speciality a to nejen čabajky. Koupíme papriku a další domácí produkty země, ve které se gastronomie pevně usadila. Trhy se nesou v duchu lidových tradic. Na náměstí upozorníme na Gerbeaudovu cukrárnu - nejznámější království sladkostí v Budapešti (koňakovovišňové pralinky a zákusky za přiměřené ceny). Počítejte s možností využití metra cca 35 Kč.

    Po osobním volnu přejdeme na nábřeží Dunaje a přes řetězový most vystoupáme pod Budinský hrad. Zájemci mohou navštívit chrám sv. Matyáše (vstupné) a po chvíli volna nahlédneme na Rybářské bašty s panoramatickým výhledem na Budapešť a její parlament. Po ukončení programu zastavíme na okraji Budapešti u obchodího centra na nákup maďarských specialit za přijatelné ceny - možno platit i eurem. Doporučujeme výměnu cca 5000 HUF na uvedené případné vstupy, vánoční trhy apod.

    Odjezd cca v 18 hodin. Návrat pozdě večer.

Bližší informace: Jan Uchytil, tel. 603 992 971, mail: agentura@uchytil.cz